Таг: напад

Силна осуда за нападот врз новинарската екипа на Ал Џазира

Агенцијата за аудио и аудиовиозуелни медиумски услуги го осудува нападот на новинарската екипа на Ал Џазира на вчерашниот...

Новинарските екипи мета за хулиганите на протестите во Белград

Бројни новинарски екипи, репортери, фоторепортери и сниматели, беа цел на напади од страна на млади хулигани, кои воопшто не се воздржуваа пред...

Тројца браќа под истрага за обид за убиство на полициски службеник...

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од...

Нападот врз новинарите изминатата ноќ нема врска со нивната професија

Дејан Андоновиќ, еден од тројцата ноќеска нападнати новинари по излегување од кафеаната ,,Александрија“ во Скопје, за весникот во кој работи, тврди дека...

Разбеснет маж тепаше здравствени работници и полицајци во Градска болница

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во...

Во вооружен напад во популарен клуб во Мелбурн едно лице е...

Едно лице е убиено, а три се повредени, од кои две во животна опасност, по вооружениот напад во еден популарен ноќен клуб...

Затворската управа тврди дека Јанакиески и Ристовски ги предизвикале инцидентите

Управата на истражниот затвор -Скопје во Шуто Оризари, потврди дека притворениците Миле Јанакиески и Спиро Ристовски биле нападнати во кругот на затворот, но...

МВР: Спречивме терористички напад од ИСИС во Македонија

Министерството за внатрешни работи по претходно разменети оперативни сознанија со партнерска земја, во врска со потенцијални планови и намери за извршување на...

Снимајќи едрилица ги фатил напаѓачите што ги тепаа српските ватерполисти во...

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com