Таг: Наполи

Марек Хамшик по 12 години го напушта Наполи и се сели...

Марек Хамшик сепак не одолеа на понудата од Кина, тој потпишува со Далијан кој му понуди плата од 9 милиони евра по...

Хамшик ќе го напушти Наполи и ке игра во Кина

Италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“ тврди дека капитенот на Наполи, Марек Хамшик е на излезна врата од клубот.

Атлетико подобар од Баерн, Сити се „извлече“ со Селтик

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија на свој терен Баерн Минхен со 1:0, во дербито на второто коло од Лигата на шампиони. Стрелец беше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com