Таг: наредба

Заев му дал наредба на министерот за култура да ја спречи...

,,Не можеме да го вратиме времето назад, но му дадов задача на министерот за култура да разговара со директорот на Агенцијата за филм да...

Граѓански активисти тврдат дека багеристот добил наредба да ги згази, но...

Неколку граѓански активисти на иницијативата ,,Не низ Водно“, тврдат дека багеристот добил наредба да продолжи да ја ,,освојува“ гасоводната траса на Водно и по...

Координаторот Тунтев со команда ,,Гласај“ ги потсетувал сопартијците кога да стиснат...

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, вo  петок (22.12.2017) на пленарна седница во Собрание на РМ, на пратениците од неговите редови им...

Ова се водачите на крвавиот пир во Собрание, повредени над 100...

Министерство за внатрешни работи информира дека безбедносната состојба во централното градско подрачје,  околу и во собранието е  нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред...

Трамп нареди сите амбасадори поставени од Обама да се повлечат до...

Доналд Трамп издал наредба до 20 јануари, пред неговата инаугурација, сите амбасадори во светот поставени од Барак Обама да се повлечат од своите функции....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com