Таг: населба

Населба Лисиче тоне во ѓубре

Жители на населбата Лисиче, која е дел од општина Аеродром, се револтирани од нехигиената и ужасната комунална слика. Насекаде ѓубре, стари кревети,...

Градоначалникот на Општина Бутел чистеше заедно со вработените

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, денеска заедно со вработените во неговата општина, ја чистеше населбата.  

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com