Таг: насер зибери

Кандидатот за премиер на ДУИ Насер Зибери бара менување на државната...

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, пред Владата претстави дел од програмата. Во своето обраќање тој истакна дека неговиот план е...

ДУИ го претстави Насер Зибери за кандидат за премиер на С....

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на промотивната конвенција воПреспа го откри долгоочекуваното име за прв премиер Албанец во Македонија.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com