Таг: насилници

Петровска: Одреден е притвор за двајцата насилници од Штип

Дополнителната заменичка министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска, објави дека двете момчиња кои се изживува и малтретираа девојка, што беше забележано и...

Обвинителство бара притвор за двете момчиња од Штип

Oсновното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе Предлог за определување притвор за две лица, жители на Штип на возраст од 23 и...

Насилниците С.А. и П.Р. се лишени од слобода поради јавното насилство...

По брзата реакција на МВР, двајцата насилници од Штип кои објавија видео со вознемирувачки сцени на насилство врз девојче, министерот за внатрешни...

Обновено:Насилниците од Штип се приведени од полицијата, следува најстрога санкција за...

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, првин информираше дека двајцата насилници од Штип кои поставија видео на кое се гледа...

ИК на ВМРО ДПМНЕ не расправал за изборниот пораз, но ќе...

Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ на својата последна седница расправаше за повеќе прашања и донесе повеќе заклучоци. ИК констатираше дека во изминатите 5 месеци очигледна...

МНР во дипломатските претставништва низ светот испраќа учесници во насилството во...

Синдикатот на македонската дипломатска служба (СМДС) реагира заради одлуката на министерот за надворешни работи Никола Попоски, дека на крајот од својот мандат брза да...

Условни казни за насилниците од Собрание!

Сите девет обвинети за насилствата во Собранието од 27 април добија условни казни за учество во топла која ќе спречи службено лице во вршење...

Судење на деветмина од насилниците кои тепаа пратеници и новинари...

Уште на стартот на судскиот процес против деветмината обвинети за учество во толпа во нападот на пратеници во Собранието на 27 април...

Дописникот на државната МИА од Брисел собира донации за насилниците прогласувајќи...

Бобан Нонковиќ, долгогодишен дописник на државната новинска агенција МИА од Брисел, на својот ФБ профил објави повик за собирање донации за дел од насилниците...

МВР идентификуваше уште 4 насилници од крвавиот четврток,Ангелов по распитот пуштен...

Горан Ангелов од Велес,откако утрината беше повикан на распит во полициска станица во Кисела Вода, по неколку часа е пуштен да си оди дома....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com