Таг: насилство врз жени

Пратеничките во турскиот Парламент со тропање и скандирање протестираа против насилството...

Моќно видео од турскиот Парламент. Еуроњуз објави видео од протестот на турските пратенички кои скандираа и тропаа по клупите....

Заева: Местото на жената не е во кујната, сите сме еднакви,...

,,Не постои во овој свет место на жените и место на мажите. Сите сме еднакви. Не постојат права на жени. Туку постојат човекови права...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com