Таг: научна потврда

Научно прифатено и потврдено дека вакцината за Ковид 19 на Астра-Зенека...

Вакцината против корона вирусот на Астра-Зеенека во соработка со Универзитетот во Оксфорд, е прва која доби научна потврда за безбедност и ефикасност....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com