Таг: најбогати македонци

Најбогат Македонец во светот е Мајкл Илиќ, во Македонија Орце Камчев...

Магазинот Форбс ја објави листата на најбогати луѓе во светот, а меѓу нив и на Балканот. Орце Камчев е најбогатиот македонски бизнисмен со капитал...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com