Таг: најголем

Пекинг го доби најголемиот аеродром во светот (видео)

Во Пекинг заврши изградбата на најголемиот аеродром во светот според бројот на патници што може да ги...

Ердоган го отвори најголемиот аеродром во светот (фото+видео)

Во Истанбул е пуштен во употреба најголемиот аеродром во светот, кој се протега на 76 квадратни километри. Аеродромот почна да се гради во 2014 години,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com