Таг: најмногу заразени

Општина Аеродром со најмногу заболени од Ковид 19 во Скопје

Општина Аеродром од денеска е на неславното прво место според бројката на заразени од Ковид 19.

Општина Аеродром со најмногу заразени од Ковид 19 во Скопје

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во:...

СЗО: Најмногу заразени во последното деноноќие од почетокот на пандемијата

Светската здравствена организација пријави најмногу заразени во едно деноноќие од почетокот на пандемијата на коронавирус, дури 183.020 регистрирани на светско ниво.

Тројца пациенти на 51, 59 и 60 години починаа од КОВИД...

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Куманово (60г), хоспитализирана на клиниката од 27 април. Во ГОБ „8...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com