Таг: нво

Истрагата затворена, нема неправилност во работата на невладините организации

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари средба со претставници на дваесетина невладини организации кои во текот на минатата година беа предмет на...

ВМРО ДПМНЕ: Алаѓозовски со народни пари ја плаќа ергелата НВО од...

,,Владата на СДСM продолжува со исплаќањето на своите долгови кон ергелата невладини организации под капата на СОРОС. Како поинаку да се толкува фактот што министерството...

ВМРО ДПМНЕ ги нарекува ,,профитери и сејачи на магла“ новите советници...

Зоран Заев започна да ги плаќа фактурите за неговото нелегитимно и насилно доаѓање на власт. Најмалку 9 милиони денари годишно од парите на македонските граѓани,...

125 граѓански и невладини организации бараат заштита на граѓанското општество

125 невладини и граѓански организации  од цела Македонија го потпишаа писмото со кое се обратија до домашната и меѓународната јавност за заштита на граѓанското...

Сите го демантираат, бараат извинување или ќе го тужат Чилиманов

Десетина невладини организации кои беа посочени како платеници на Сорос за дестабилизација на Македонија од страна на основачот на СОС Цветин Чилиманов, најавија тужби...

Министерот за внатрешни Нухиу и НВО разговарале за меѓусебна соработка

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу остварил средба со претставници на неколку невладини организации од Република Македонија кои се истакнати во областа на...

По налог на УБК се проверува работата на 22 невладини организации

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов на прес конференција објави дека по налог на Управа за безбедност и конраразузнавање, Комисијата за спречување на корупција врши...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com