Таг: невада

Џо Бајден на чекор од освојување на 300 електорски гласови и...

Доцна синоќа по американско време, демократскиот кандидат за претседател на САД, Џозеф Бајден, одржа прес конференција со идната потпретседателка Камала Харис, на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com