Таг: негативни

Странските и наши полицајци од граничната полиција се негативни на коронавирус

Сите странски полицајци кои вршеа должност на македонско-грчката граница, се негативни на тестот за коронавирус, соопшти градоначалникот на Гевгелија, Сашо Поцков.

Царовска и Манчевски се негативни на тест за КОВИД 19, но...

Во однос на активни случаи со коронавирусот, СДСМ ја информира јавноста дека по извршените тестирања потпретседателот Мухамед Зеќири и членката на ЦО,...

Спасовски и Филипче објавија дека се негативни на тестот за коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче и техничкиот премиер, Оливер Спасовски, објавија дека тестовите за коронавирус на кои беа подложени по состанокот со...

Двајцата странци немаат корона вирус

Негативни се тестовите на двајцата странци, едниот државјанин на Сингапур, другиот на Австралија, кои од 28 февруари престојуваат во Скопје. По пријава...

Загрижувачки параметри за македонската економија

Светска банка ја намали проекција за економскиор раст на македонската економија до крајот на година на 2 проценти од претходно проектираните 3,7. Ова, практично,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com