Таг: неготино

Малолетничките од Неготино ќе одговараат кривично за тепањето на соученичка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе Известување до Основното јавно обвинителство против три малолетни лица на возраст од 13, 14 и 15 години...

Фотографија на срамот од училишната екскурзија на неготинските средношколци

Тони Ристовски,сопственик на ТА Балкан Турист од Кавадарци и возач  на гимназијалците кои патуваа на училишна екскурзија низ неколку земји во Европа, за Канал...

Неготински средношколци ги шокирале Италијаните со однесувањето, вршеле нужда на подот...

Хотелите не сакаат веќе да работат со македонски групи за екскурзии, заради отсуство на елементарна култура! Снежана Стојановиќ, тур оператор за Италија и Европа од...

Груевски: Народот ќе го симне СДСМ од власт, ние ќе се...

  ,,Ова се избори кои доаѓаат по четири месеци помрачување. Избори кои освен што треба да ни донесат нови градоначаници и советници, треба да го...

Витанов:Македонија е само транзитна земја за мигрантите

  ,,Македонија е транзитна земја за бегалците, ниту на територијата на Македонија ќе се градат станови, а најмалку па на територија на општина Неготино! Ги повикуваме...

Зврлевски не виде криминал во извлекувањето и перење пари од ,,Актор“...

Проектот Демир Капија-Смоквица крие огромен финансиски скандал. Достапните информации упатуваат дека во скандалот е вмешана Владата на Република Македонија предводена од Никола Груевски и грчката...

Судот во Неготино работи отежнато заради партиски калкулации

СДСМ тврди дека Основниот суд во Неготино работи отежнато, само со двајца судии и Претседател,  а други судии отаму се префрлаат во Скопје за...

Штрајк заради намалени плати во туланата 8-ми Ноември од Неготино

Тулата се продава, а платите се намалуваат во Фабриката 8 ми Ноември во Неготино. Прифаќањето на планот за реорганизација на фабриката  која една година...

Градоначалникот ги злоупотреби штитениците од дом за стари лица во Неготино

Актуелниот градоначалник на Неготино Ванчо Апостолов , на (23.11) во рамки на кампањата на неговата партија ВМРО ДПМНЕ, заедно со кандидатката за пратеник од...

Во Неготино Груевски ветува, Амди Бајрам засмејува

Пред насобраните неготинци во рамките на изборната кампања во изборната единица 4,лидерот на Вмро Дпмне и носителот на изборна листа Никола Груевски најави грандиозен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com