Таг: неносење маска

846 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на...

Маж уапсен во воз во Англија поради неносење маска и отпор...

Драматична снимка од апсење на 34 годишен патник во воз во Англија кој не носел заштитна маска, одбивал да стави, го навредувал...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com