Таг: неносење маски

371 сообраќајни прекршоци и 647 за неносење маски

371 санкционирани возачи во Скопје, од кои 120 за пречекорена брзина Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.09) продолжи...

673 лица се казнети за неносење заштитни маски

На територијата на државата, според евидентираните податоци, на 91 лица им се издадени решенија за изолација, а 78 лица потпишале изјави за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com