Таг: неписмени деца

Македонските деца меѓу најнеписмените во светот!

Фрапантни и поразителни податоци за македонското образование. Светска Банка во последниот извештај објавува и резултати од тестирање на посменоста на децата од 72 земји....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com