Таг: несреќа

Притвор за 72 годишниот пијан возач што усмрти дете и моторџија...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за кривично дело – Тешки дела против безбедноста...

Со автомобил покоси неколкумина во полно кафуле во Лабин(видео)

Изминатата ноќ во хрватскиот град Лабин се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а најмалку уште 4...

Во сообраќаен карамбол во Германија загинаа три лица од Србија

19 годишна девојка од околината на Лесковац, нејзиното момче и вујко, загинаа во тешка сообраќајна несреќа предизвикана од возачот на автомобилот со...

Загина претседателот на ,,Аероклуб Зрењанин“ изведувајќи акробатски лет

Владимир Булат (47), загина при пад на мал авион марка Злин 526 Ф, во близина на спортскиот аеродром Ечка крај Зрењанин.

Луксузен крузер го потопи туристичкиот брод во Дунав крај Будимпешта(видео)

Речниот луксузен крузер ,,Викинг Сиѓин“ , ја предизвика трагедијата на малиот туристички брод со јужнокорејски туристи. По силниот...

47 годишен возач и двајца сопатници тешко повредени по удар во...

На 12.03.2019 околу 01.25 часот на улица „Кирил и Методиј“ во Скопје, патничко возило „Шеврлолет круз“, управувано од В.Б.(47) од Скопје, излетало...

Петнаесетта жртва на тешката автобуска несреќа

Маж на возраст од 39 години почина ноќеска во 5 часот, со што трагичниот биланс на тешката автобуска несреќа се зголеми на...

ново ВИДЕО: Бројно локално население помага и со раце се обидува...

Новинската агенција Ruptly, објави видео материјал на кој се гледа како се одвивале првите минути на помош на настраданите патници од автобусот...

Автобуската несреќа го прекина сонот на 19 годишниот студент по медицина...

Една од жртвите во вчерашната трагедија на патот Скопје-Тетово, во близина на селото Ласкарци, е 19-годишниот Онур Садику, студент на медицинскиот...

Фотографија од првите моменти по падот на автобусот во бездната

Фотографија од ФБ профилот на Фестим Русани

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com