Таг: Нетанјаху

Палестинска ракета падна во близина на израелскиот премиер Нетанјаху(видео)

Израелските медиуми јавија дека вчера попладне, за време на партиски говор на премиерот Бенјамин Нетанјаху во градот Ашкелон на југот на Израел,...

Сопругата на Нетанјаху обвинета за проневера  на 100.000 долари

 Сопругата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Сара, денеска е обвинета за проневера на државни средства, соопшти израелското Министерство за правда. Таа е осомничена за злоупотреба...

Новинарите плачејќи се одјавија по 49 годишно емитување на емисијата укината...

По 49 години емитување ,  израелската ТВ програма „Мабат Лахадашот“ е укината заради директен судир со Премиерот Бенјамин Нетанјаху. Гушејќи се во солзи, водителката...

Абас на удар на Хамас

Хамас остро го критикуваше палестинскиот претседател Махмуд Абас затоа што присуствувал на погребот на поранешниот претседател на Израел, Шимон Перес, означувајќи го како Евреин,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com