Таг: не признава резултати

Груевски: Не ги признаваме изборните резултати и бараме предвремени парламентарни избори

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, објави дека не ги признава изборните резултати и побара предвремени парламентарни избори. ,,Ајде Заев, биди маж и да одиме...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com