Таг: нина ангеловска

Сите патишта за состав на нова Влада водат во Брајчино

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев неколку дена се одмора во Брајчино. За убавините на ова село и селскиот туризам,...

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата

Во знак на солидарност со актуелната ситуација, Министерката за финансии, Нина Ангеловска соопшти дека се откажува од својата плата во Министерството за...

Прогресивниот данок се става во мирување, се враќа рамниот данок на...

Прогресивниот данок на личен доход се става во мирување на 36 месеци, само 10 месеци по неговото воведување. Во овој период, доходот...

Заев ѝ порача на Ангеловска жените да го направат светот подобро...

Премиерот Зоран Заев ѝ го честиташе на Нина ангеловска во Њујорк прогласувањето за жена амбасадор на е-трговија.

Седумте ,,Жени амбасадори на е-трговија“ во светот, меѓу нив министерката Нина...

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, во рамки на 74-тото Генерално собрание на Обединетите нации (ОН), синоќа во Њујорк беше промовирана како една...

Нина Ангеловска во топ 7 жени во светот избрани за ,,Жена-амбасадор...

Министерката за финансии, Нина Ангеловска е една од седумте жени претприемачи во светот, избрана за „Жена-амбасадор на е-трговијата“ од страна на Обединетите...

Министерката Ангеловска го бранеше ребалансот на буџетот пред пратениците

,,Со Ребалансот 2019 се обезбедува поддршка за поголеми плати во приватниот и јавниот сектор, повеќе средства за активни мерки за вработување...

Ангеловска: Верувам дека формирав професионален и енергичен тим

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, го претстави својот тим најблиски соработници, во кој доминираат жените. Агеловска се одлучи за помлад тим соработници,...

Женска лекција за машки и политички шовинизам

Се чини како никогаш досега, вчера беше силна и едногласна осудата на ФБ статусот на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој...

Државната каса е комплетно во женски раце

За првпат во историјата на Македонија , жени раководат со главните државни финансиските институции. Откако на чело на Министерството...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com