Таг: нина спирова

Македонската музичка легенда Нина Спирова замина во вечноста

Пејачката со уникатен глас и шарм, македонската музичка легенда,Нина Спирова, почина во 82 година од животот во Филаделфија, САД.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com