Таг: ниш

Родилка од Куманово почина од Ковид 19 во болница во Ниш

34 годишната Бранкица Циговска од Куманово, пред два дена почина од последици на Ковид 19 во клиничкиот центар во Ниш.

Македонските граници ќе се отворат до крајот на јуни

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари работна посета на Република Србија, на покана на неговиот домаќин, потпретседателот на Владата и...

Директорот на Ургентниот центар во Ниш почина од КОВИД 19

Директорот на Ургентен центар во Ниш, Миодраг Лазиќ(65), почина од последици на коронавирус. Оваа информација ја соопшти синдикатот на...

59 годишна докторка од Ниш почина од коронавирусот

Билјана Натиќ Љумовиќ(59), доктор гинеколог од Ниш, е првата жртва меѓу здравствените работници заразени од коронавирус. Како што објави...

Двајца српски режисери ги повлекоа своите претстави од фестивал во Ниш...

Режисерите Кокан Младеновиќ и Игор Вук Торбица, се откажаа од учество на фестивалот ,,Татарот на крстосница“, односно натамона соработка со театарот во...

Девојка загина во Ниш снимајќи видео за социјалните мрежи

19 годишна девојка го загуби животот во несреќен случај, кога паднала од зграда на чиј покрив снимала видео за да го објави...

Едно лице загина во нов верижен судир на автопатот Белград-Ниш

На автопатот Белград-Ниш, крај Крагуевац се случи повторно верижен судир на неколку камиони и автомобили во кој едно лице загина, јавува РТС.   Се претпоставува дека...

Кога пишувачите на говори ќе претераат, Вучиќ реагира (видео)

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, е познат по претераните реакции, драмтичните прес конференции и настапи на емисии, експлицитното говорење, жестење и слично. Но овојпат, се чини,...

Прегазени велосипедист и девојка која чекала на постојка(видео)

Во тешка сообраќајна несреќа вчера во Ниш, 30 годишен возач покоси велосипедист, а потоа удрил со возилото во две девојки кои чекале автобус на...

7-годишно дете прегазено од автомобил додека се санкало на улица во...

Седумгодишното момче Јован С. загина денеска напладне, кога со својата санка налетало на автомобил, кој го прегазил без да има можност да реагира .   Момчето...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com