Таг: Нобелова

Нобеловката Бушамауи ги предложи Заев и Ципрас за Нобелова награда за...

Претседателот на владата на Република Македонија, Зоран Заев, прими писмо од Уидед Бушамауи, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015 година,...

Ружин и Цаноски го информираа Ципрас за номинацијата за Нобелова награда...

,,Денеска во Атина, имавме можност да се сретнеме со премиерот на Република Грција, почитуваниот г-дин Алексис Ципрас.Го информиравме за нашата иницијатива која...

Заев: Номинацијата за Нобелова награда за мир е дополнителен поттик за...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев прими во посета делегација предводена од Уидад Бушамауи, добитничката на Нобеловата награда за мир...

Зоран Заев и Алексис Ципрас се номинирани за Нобелова награда за...

На Универзитетот ФОН  се одржа свечената церемонија за Номинација за Нобелова награда за мир за 2019. Номинацијата за Премиерите на Република Македонија...

Боб Дилан е добитник на Нобелова награда за книжевност

Американскиот кантавтор Боб Дилан е годинешниот добитник на Нобеловата награда за книжевност, соопшти шведската кралска академија. Во образложението се наведува дека наградата му се доделува...

Јошинори Охсуми добитник на Нобелова награда за медицина

Јапонскиот молекуларен биолог Јошинори Охсуми е овогодишен добитник на Нобеловата награда за медицина, за истражувања на клучниот механизам за обнова на ќелиите, стареењето и...

Почина Шимон Перес

На 94-годишна возраст во Тел Авив почина поранешниот претседател на Израел, Шимон Перес, две недели откако претрпе голем мозочен удар. На погребот, кој ќе се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com