Таг: нова влада

Пендаровски им порача на премиерот и на министрите да...

Претседателот, Стево Пендаровски, ги прими членовите на новата македонска Влада и им посака успех. Им порача да ја оправдаат довербата...

Заедничка фотографија на министрите од новата Влада

,,Можеме уште повеќе и уште подобро! Ред, правда и дисциплина!“-порачуваат министрите во новата Влада предводена од премиерот Зоран Заев.

Николовски: Овој мандат мора да го поминеме со ладни глави

,,Вртиме нов лист и ви честитам на сите за тоа. Беше топол ден, но овој мандат мораме да...

Изгласана новата Влада предводена од Зоран Заев

Со 62 гласа е изгласана новата Влада што наредните 4 години ќе ја предводи Зоран Заев. Против гласаа 51...

Заев: Ги преспавте сите важни одлуки во државата

Веројатно е тешка помислата дека уште четири години треба да бидете опозиција, рече претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев во реплика...

Заев вети мала и ефикасна Влада со акцент на економијата, здравството...

Мандатарот Зоран Заев пред Парламентот ја претстави програмата на новата Влада. За првпат вети засилени мерки и грижа за екологијата, а акцентот...

Ова е составот на новата коалициска Влада предводена од Зоран Заев

Коалициските партнери СДСМ, како предводник на коалицијата ,,Можеме“ и ДУИ, денеска ги утврдија и објавија имињата на новата Влада.

Османи: За нова Влада првично разговараме со СДСМ, не е точно...

Бујар Османи од ДУИ ги демантираше шпекулациите дека преговараат со ВМРО ДПМНЕ за состав на идната Влада. Тој исто така демантираше дека...

Избрана новата Влада на РМ предводена од Премиерот Зоран Заев

Неколку минути пред полноќ, со свечена изјава и потпишување на изјавите од секој член на Владата, беше избрана новата Влада на Република Македонија која...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com