Таг: нови избори

Груевски видел дека пред некој ден и граѓаните побарале нови избори...

,,Како што видовме пред некој ден, граѓаните веќе ги преформулираа своите барања. Тие сфаќаат дека Заев не може да се откаже од Тиранската платформа,...

Бундестаг:Нови избори во Македонија не се опција

Германската влада ги извести членовите на Комисијата за европски прашања на Бундестагот за состојбата во Македонија. Оценето е дека ситуацијата е тешка и дека...

ВМРО ДПМНЕ продолжува да бара нови избори

ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската Платформа и остро се спротивставува на нејзиното реализирање. Таа претставува класична уцена и со неа се поткопува и руши уставниот...

ВМРО ДПМНЕ продолжува да се расправа со ЕУ и САД и...

Очигледно ВМРО ДПМНЕ најавува нов период во нивното делување, потези кои повеќе доликуваат на опозициска партија, отколку на партија која има намера да формира...

ВМРО ДПМНЕ : Нови избори се зрело решение за излез од...

ВМРО-ДПМНЕ ја информира јавноста дека договор за коалицирање со партијата ДУИ не е постигнат. ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата За подобра Македонија како победник на последните...

Ахмети: Без прифаќање на Платформата, нови избори

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју на тв21 најави дека не се исклучени нови парламентарни избори. Тој најави дека ќе преговараат за нова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com