Таг: нови пазар

Болницата во Нови Пазар преполна, дете прима инфузија пред задниот влез...

Ситуацијата со корона вирусот во Нови Пазар и Тутин е сѐ уште многу тешка. Утрината за Прва ТВ, министерот за туризам Расим...

Здравствен колапс во Нови Пазар, преполни болници и секојдневен раст на...

Откако беа олабавени рестриктивните мерки и претходните слави за рамазанските празници, во Нови Пазар има експлозија на заразени од корона вирус.

Во Нови Пазар багеристот само го префрли ѓубрето од едната страна...

Деновиве Србија и регионот се соочуваат со поплави како пред неколку години. Поплавени се куќи, села , патишта, а ѓубрето исфрлено во...

Белград не ја одобри посетата на Беџет Пацоли на Нови Пазар

Најавената посета на Беџет Пацоли, министаер за надворешни работи на Косово на Нови Пазар во Санџак, Србија, не е одобрена. Како што неофицијално дознава РТС,...

,,Како си?“, ја праша Ердоган на српски жената во димии и...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган , при посетата на Србија, во чии рамки престојуваше во Нови Пазар, Санџак, направи гест што ги воодушеви граѓаните...

Атифа Љајиќ од Нови Пазар роди ќерка на 60 години,но ќе...

Од Нови Пазар во Србија доаѓа неверојатна приказна  за упорноста на 60 годишната Атифа Љајиќ, која по повеќе неуспешни обиди преку вонтелесно оплодување, конечно...

Кој е тајниот заштитник на Сеад Кочан од Нови Пазар?

На интернет не може да се најдат многу информации околу сопственикот на компанијата Garo Reisen или Гаро Раизен кој наводно му помага на Сеад...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com