Таг: нов вид

Комисијата за заразни болести предлага 14 дневна самоизолација за патниците од...

Комисијата за заразни болести предлага 14 дневна самоизолација за патниците од Велика Британија, објави министерот за здравство, Венко Филипче.

Голем број земји ги суспендираа летовите за В. Британија по појавата...

Се' повеќе земји од светот ги суспендираа летовите кон Велика Британија по објавата на британската Влада дека таму е регистриран нов вид...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com