Таг: нокаут

Филиповиќ – Силва на 29 декември

Хрватот Мирко Филиповиќ потврди дека влегува во рингот со Вандерлеј Силва од Бразил на 29 декември. По победата против Кореанецот Мајунг, Филиповиќ го предизвика...

Сретен Мирковиќ засекогаш го напушти рингот

Боксерската легенда на некогашна Југославија, Сретен Мирковиќ, почина денес во Општата болница во Пожаревац, на педесет и осумгодишна возраст, после долга и тешка болест....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com