Таг: номиниран

77 годишниот Џо Бајден официјално номиниран за Претседател на САД

На виртуелна конвенција на Демократската партија, политичкиот ветеран, Џо Бајден, официјално е назначен за кандидат за Претседател на САД.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com