Таг: носење маски

Филипче: СЗО препорачува носење маски, ние оваа мерка веќе ја имплементиравме

,,СЗО со ажурирањето на упатствата со препораки препорача на владите во светот да инсистираат сите да носат заштитни маски за лице на...

Филипче: Ќе мора да се научиме да живееме со вирусот, задолжително...

Министерот за здравство, Венко Филипче, упати апел да се почитуваат сите превентивни мерки: да се носат маски, да се одржува физичката дистанца,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com