Таг: ноќен клуб

Во вооружен напад во популарен клуб во Мелбурн едно лице е...

Едно лице е убиено, а три се повредени, од кои две во животна опасност, по вооружениот напад во еден популарен ноќен клуб...

Во ноќен клуб во Бодрум убиена е познатата турска пејачка Хаџер Тулу

Популарната турска пејачка Хаџер Тулу е убиена во ноќен клуб во близина на познатото летувалиште Бодрум каде дошло до вооружен инцидент. 40 годишната Тулу е...

Најмалку 17 луѓе помлади од 18 години загинаа во ноќен клуб...

Најмалку 17 лица загинаа, од кои повеќето се загушиле, во ноќен клуб во главниот град на Венецуела, Каракас, откако еден млад човек фрлил бомба...

Во терористички напад во ноќен клуб во Истанбул убиени најмалку 35...

Најмалку 35 луѓе се убиени, а околу 40 се повредени кога вооружен напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и почнал да пука во гостите,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com