Таг: нуркачи

Градоначалникот на Охрид нуркаше во акција за чистење на Охридско Езеро

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески, вчера беше дел од тимот нуркачи, кои спроведоа акција за чистење на дното на Охридско Езеро.

COMSUBIN – Подводни воини

Школото за борбени нуркачи на италијанската морнарица (Scuola Incursori) сместено во големата база и пристаниште Ла специа на полуостровот Валинјано, претставува центар за нуркачка...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com