Таг: Обама

Трамп ги игнорираше Клинтонови на комеморацијата за Џорџ Буш(видео)

Пристигнувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на погребната служба за претседателот Џорџ Х.В. Буш, се чини  го расипа расположението меѓу сопружниците Обама и Клинтон,...

ВИДЕО:Обама поздравен со овации во Њујорк

Поранешниот американски Претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел беа поздравени со овации и аплауз во момент кога излегуваа од еден ресторан во Њујорк. Тие...

ВИДЕО: Има разлика!

Јавноста и светските медиуми не престануваат да ги скенираат однесувањето и првите потези на новиот американски претседател Доналд Трамп, како на политичката сцена, така...

Мишел и Барак Обама со воен хеликоптер ја напуштија Белата куќа

Веднаш по инаугурацијата Мишел и Брака Обама ја напуштија Белата куќа, а беа испратени од Доналд и Меланија Трамп. Според американските медиуми, семејството Обама останува...

Обама и ја намали казната на Челси Менинг

Американскиот претседател во заминување Барак Обама и ја намали казната на Челси Менинг, од 35 на 7 години затвор и практично во мај треба...

Трамп влезе во Белата куќа

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп и практично влезе во Белата куќа, откако денеска оствари средба со претседателот во заминување Барак Обама. Со ова почна...

Америка до 2030-та ќе испраќа луѓе на Марс

Претседателот на САД, Барак Обама, изјави дека една од главните цели на американската вселенска програма до 2030 година ќе биде пренос на луѓе...

Сенатот надгласа вето на Обама

Американскиот Сенат денес убедливо го надгласа ветото на Барак Обама за законот кој ќе овозможи подигнување тужба против Саудиска Арабија за терористичките напади на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com