Таг: обезбедени

Филипче:Обезбедени се 800.000 дози Фајзер вакцини против Ковид 19

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека владата обезбедила вакцини од Фајзер за цеела 2021. ,,Одлична вест на почетокот...

Македонија обезбеди 833.000 вакцини за Ковид 19 за 400.000 граѓани

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека здравствениот систем забрзано се подготвува за прием на вакцините за Ковид 19 и вакцинирање на...

Обезбедени се 129 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени...

Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 129 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19. Од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com