Таг: ОБСЕ

Селмани: ОБСЕ ги третира сериозно заканите кон мене по убиствата на...

  Не е прв пат да добивам закани и да бидам провоциран од луѓе на ДУИ. Не сум ги објавил јавно заканите затоа што не...

ОБСЕ/ОДИХР: Изборите беа конкурентни и демократски, но нема одвојување на партијата...

Вториот круг на локалните избори беше конкурентен и одржан во опкружување што ги почитува темелните слободи, иако недостатоците  од првиот круг остануваат, соопштија денеска...

Иванов од Заниер побарал отфрлање на Платформата и немешање на соседите

На средбата со генералниот секретар на ОБСЕ  Ламберто Заниер Претседателот Ѓорге Иванов  ги повторил ставовите дека има правен и политички аспект,  кои се проблем,...

Груевски бара двојни избори на пролет и неотстапување од победничкиот принцип...

Секој ќе биде избркан од штабот на партијата доколку во иднина се обиде да не убедува во спротивно од принципот што сега сакаат да...

Министерката Арсовска -Томовска ги кодоши СДСМ кај ОБСЕ

Министерката за информатичко општество и администрација Марта Томовска упати отворено, јавно писмо до мисијата на ОБСЕ во Скопје во кое на несвојствен начин за...

ОБСЕ/ОДИХР го почнува набљудувањето на изборите

Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР од денеска официјално ќе го започне набљудувањето на предвремените парламентарни избори во Македонија, закажани за 11 декември. Каетана де Зулуета, шеф на...

ОБСE важен фактор за демократизација на регионот

ЕУ интеграциите се покажаа како поттик за неверојатна ефикасност во одржувањето на напредокот кој беше постигнат во Западен Балкан во изминатите две децении. Ова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com