Таг: ограда

Црвената ме(н)тална ограда и човекот

(Од македонската менталитетска работилница) Како да го смениме менталитетот и да станеме поцивилизирани...

Еве зошто намерно се сечеше и палеше трската на струшкото крајбрежје

Да се запре уништувањето на крајбрежјето во село Радожда!-повикуваат еколошките организации од Струга. Еко Патролата при следење на состојбата...

Почна отстранувањето на железната ограда пред Влада на РМ

По најавата, владата експресно почна да ја отстранува ограда пред нејзините порти.

Заев се надева дека наскоро ќе се тргне и железната ограда...

,,Оградите околу владата се тргнати, граѓани се шетаат внатре во Владата, доаѓаат, комуницираат. Ние сме отворена Влада. Но, се надевам дека наскоро и буквално...

Заев: Нашата намера е да ја направиме Владата отворена за сите

Прашан што ќе се случи со најавата за уривање на оградата и отстранување на новиот мебел во Владата,Премиерот Заев рече дека имаат намера да...

СДСМ ги повика чесните членови на ВМРО ДПМНЕ да се оградат...

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски се надминати и истрошени политичари кои се грижат само за своите криминални интереси, немаат што ново...

Словенија се подготвува за нов бран бегалци

На најголемиот граничен премин меѓу Словенија и Хрватска, Бреган-Обрежје, словенечката влада почна да гради висока метална ограда, а пред два дена на ист начин...

И Бугарија поставува ограда против мигранти

Бугарија ќе постави жичена ограда долга 100 километри долж границата со Грција и со Турција, распоредувајќи илјада граничари да го спречат приливот на мигранти,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com