Таг: одбележување

Достоинствено одбележување на 11 Октомври-Ден на македонското востание против фашистичкиот окупатор

Граѓани, претставници на полтичките партии и на Владата, денеска достоинствено и со повеќе активности го одбележаа големиот револуционерен празник 11 Октомври, Ден...

Вучиќ се заблагодари за извинувањето и порача дека Макрон ќе биде...

Александар Вучић ✔@predsednikrs Хвала амбасадору Мондолонију на дивним речима и поштовању које је показао према српским жртвама. Србија ће на величанствен начин дочекати председника Макрона. Вака реагираше...

Иванов во Париз присуствуваше на одбележувањето на 100 години од Првата...

Претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, беше дел од 80 шефови на држави и влади од светот, кои присуствуваа на централната манифестација за одбележување на...

ГЕРБ на Бојко Борисов го покани ВМРО ДПМНЕ заедно да му...

,,Оваа недела, 2 септември, во 11 часот на гробот на Тодор Александров во црквата Св. Илија ќе му оддадеме почит на легендарниот бугарски војвода!...

Мицкоски на одбележувањето на 67 годишнината од убиството на петемина струмички...

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи твоите дрвја столетни. И Македонија...

Јана Бурчевска ја испеа македонската химна на одбележувањето на 4 Јули...

Традиционално, Амбасада на САД во Република Македонија, и оваа година приреди голем прием со многу поканети гости, по повод националниот ден 4 Јули. Беа испеани...

Владата ќе го одбележи празникот „Ден на македонската револуционерна борба –...

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од министерот за култура, Роберт Алаѓозовски во придружба на министерот за економија, Крешник Бектеши, министерот без ресор...

Речиси сто процентно ,,ЗА” на референдумот во РС

Над 98 проценти од излезените граѓани гласаа ЗА  да се слави 9 јануари како Ден на државноста на Република Српска. Ова се првите неофицијални...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com