Таг: одбиени

ДИК ги одби сите приговори за изборите

На отворена седница за јавноста, ДИК ги разгледа и ги одби сите 2.141 приговори поднесени од политичките партии и коалициите, кои се...

ДИК прифати 4 приговори на ВМРО ДПМНЕ, но нема да има...

Државната изборна комисија на денешната отворена седница прифати 4 од 12 поднесени приговори за гласањето на вториот круг од претседателските избори и...

ДИК ги одби сите поднесени приговори за локалните избори

Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите поднесени приговори поднесени за првиот круг од Локалните избори што се одржаа во неделата. Портпаролот на ДИК Љупка...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com