Таг: одбиено

Барањето за екстрадиција на Груевски експресно отфрлено од судот во Будимпешта

,,Условите за екстрадиција не се исполнети“ е одговорот од судиите кои одлучуваа за екстрадицијата на Груевски, кој патем беше донесен со лисици...

Цветанов: Не нѐ болеше кога не тепаше бандата на Грујо, но...

  ,,Одбиени сме од административни глувци, остатоци од режимот, кои се уште уживаат во привилегиите и моќта, оставени да одлучуваат за Вашите животи, од страна...

Судот ги одбива сите барања на СЈО за ,,Трезор”

Основниот суд Скопје 1 ги одби сите барања на Специјално јавно обвинителство за осомничени во случајот ,,Трезор". Отфрлено е барањаето за изземање на судија. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com