Таг: одбиен

Владата го одби Предлог законот за амнестија за 27 април доставен...

Владата донесе негативно мислење за Предлог-законот за амнестија на лицата осомничени, обвинети и осудени за собраниските настани од 27 Април 2017 година, кој беше...

Одбиен приговорот на СДСМ за исчезнато ливче

Со 4 гласа за и 4 против  членовите на  ДИК го одбија приговорот на СДСМ кој се однесуваше за Избирачко место 2011 во општина...

Одбиен предлогот за притвор на осомничен од ,,Трезор”

Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот за определување на мерка притвор поднесен од страна на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела позврзани...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com