Таг: одговорност

Хелсиншки комитет бара одговорност на полицаецот што тепа Ром

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос,...

Филипче со апел: Помогнете им на здравствените работници кои не се...

Министерот за здравство, Венко Филипче, упати апел со поддршка до здравствените работници и до сите граѓани да се однесуваат одговорно и дисциплинирано:

Филипче: Се отвораме како што тоа го прават сите во светот,...

Министерот за здравство, Венко Филипче, упати видео порака до граѓаните. Тој најави отворање на бизнисот, наскоро и границите и упати апел граѓаните...

Чулев за Струга: ,,Имало обид од полициски службеници да спречат ...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, по завчерашното кршење на епидемиолошките мерки во Струга, не одговори на барањето на СДСМ да си...

Муслиманските верници бараат отворање на џамиите, јавноста затворање на Струга во...

,,Во градот каде што смртноста од вирусот е 20% од бројот на заразени, ова е највисоко ниво на неодговорност. Сега ниту една...

Црквата што ја организираше литијата во Струга, одговорноста за масовноста и...

Свештенството при храмот ,,Св. Георгиј Победоносец“ , организатор на традиционалната  литија што се одржа вчера во Струга, соопшти дека црквата неколку дена...

Преминот под Железничка станица никој не го чисти!

Граѓаните веќе не можат да ја трпат грдата слика во Скопје и низ Македонија. Насекаде е затрупано со ѓубре, неисчистено со години,...

Личното обезбедување Груевски го користел на повик, а последен пат биле...

Поранешниот премиер, Никола Груевски, кој има 24 часовно обезбедување од МВР, телохранителите ги користел на повик. Полициските службеници кои последен пат го обезбедувале Груевски, биле...

За Спасовски судиите се одговорни за бегството на Груевски

Според министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, одговорноста за бегството на Никола Груевски е исклучиво кај судиите. Тој смета дека одговорни се  оние кои не...

Таравари чувствува одговорност, но вели дека го наследил проблемот со кучињата...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, се огласи со свој став по вчерашната трагедија, во која 17 годишна девојка се удави во Вардар, бегајќи од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com