Таг: одобрена

САД ја одобрија вакцината на Фајзер/Бајонтек против Ковид 19

Во Соединетите Американски Држави првите вакцинирања против Ковид 19 ќе почнат за неколку дена, откако Биото за лекови на оваа земја ја...

Велика Британија ја одобри вакцината за Ковид 19 на Фајзер и...

Од идната недела во Велика Британија ќе почне вакцинирањето против корона вирусот со вакцината на американскиот произведувач Фајзер и германскиот партнер Бионтек...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com