Таг: одолговлекување

Дали во Фени намерно се одолговлекува затворање на стечајната постапка?

  Пред некој ден Апелацискиот суд  побара од новиот инвеститор во кавадаречки Фени индустри, Џисол/Еуроникел,  во одлуката во стечајниот процес неколку појаснувања во планот за...

Шекеринска:Кризата ја одолговлекуваат оние кои треба да одговараат

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска одговарајќи на новинарски прашања го повика Претседателот Иванов да постапи согласно Уставот затоа што тоа е негова должност....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com