Таг: од вмро дпмне

Митко Јанчев се огради од ВМРО ДПМНЕ и одби да прифати...

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, Митко Јанчев, вечерва на тв дебата на ТВ 24 , се огради од ВМРО...

Четворица коалициски пратеници од ВМРО ДПМНЕ преминуваат во СДСМ?

Четворица пратеници дел од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ ќе станат дел од парламентарното мнозинство предводено од СДСМ , дознаваме од партиски извори. Според нашите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com