Таг: оздравени

Ковид позитивните што се лечат во домашни услови ќе се сметаат...

Од денеска e во функција новиот алгоритам за оздравување на пациенти заболени со КОВИД-19. Новиот алгоритам се однесува на пациентите на домашно...

1885 тестирања позитивни 141 случај, оздравени 161 пациент

Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39-Куманово...

Денеска се регистрирани 534 оздравени пациенти од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје...

Регистрирани се повеќе оздравени од нови заразени пациенти во последните 24...

По подолго време се регистрирани повеќе оздравени, 137, од нови заразени пациенти во последните 24 часа. Во последните 24...

88 нови случаи, 123 оздравени и 3 лица починати од Ковид...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во:...

Досега се регистрирани 2.914 на КОВИД 19, активни се уште 1.123,...

Заклучно со 05.06.2020, пријавени се вкупно 2.914 случаи на COVID-19 (I=140,3/100.000). Според место на постојано живеење/ повремен престој, случаи...

Намален бројот на заразени, зголемен бројот на тестирани

Во изминатите 24 часа направени се, рекордни на дневна основа, 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на Ковид-19.

111 оздравени и 4 починати пациенти во последното деноноќие

Институтот за јавно здравје регистрира 111 оздравени пациенти во: Скопје-13, Куманово-74, Штип-1, Прилеп-18, Битола-1, Охрид-1, Крива Паланка-1, Пробиштип-1 и Демир Хисар-1.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com