Таг: октомври

Брегзит се одложува до 31 октомври

Лидерите на ЕУ на самитот во Брисел донеле одлука за одложување на излегувањето на Обединетото Кралство од Унијата до 31 октомври оваа...

Парламентарните партии се договорија локалните избори да се одржат во прва...

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, одржа координација со парламентарните политички партии, на која присуствуваа претставници на СДСМ и коалицијата, ДУИ, БЕСА,...

16 години по Милошевиќ

Денеска се навршуваат 16 години од големите демонстрации во Белград на здружената опозиција - ДОС, по кои Слободан Милошевиќ беше симнат од власт. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com