Таг: онлајн настава

Царовска смета дека е сѐ подготвено за старт на учебната година

Министерката за образование, денеска на неколку настани поврзани со утрешниот старт на новата учебна година порача дека сѐ е подготвено, иако предизвици...

Ние со нашите деца утре ќе бидеме во училиште, реагираат родители...

,,Не постои поголема загуба во една држава од ПРАЗНИ КЛУПИ во образовна институција“-реагира Катерина Тодороска, родител на две малолетни деца и универзитетски...

Комисијата предложи онлајн настава освен за првачињата

На денешната 80-та седница, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информација со План за одржување на наставата во училиштата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com