Таг: ООН

ООН го демантира Николовски од ВМРО ДПМНЕ

Силен шамар за неодговорната ВМРО-ДПМНЕ и Александар Николовски,валат во реакција со соопштение од СДСМ. ,,ООН јавно ги демантираше...

Се зголемуваат шансите за Вук Јеремиќ

По петтиот круг гласање за Генерален секретар на Обединети нации, португалецот Антонио Гутереш се уште води со 12 позитивни гласови. Српскиот кандидат Вук Јеремиќ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com